BOSANSKA KRUPA - U Domu zdravlja Bosanska Krupa u prošloj godini rođeno je samo 17 beba.
Zbog teške situacije u ovoj zdravstvenoj ustanovi, porodilje iz ove općine uglavnom se upućuju u Kantonalnu bolnicu "Dr Irfan Ljubijankić" u Bihaću.
Prema riječima dr Samira Porića, direktora Doma zdravlja Bosanska Krupa, od 117 radnika, zaposlenih u ustanovi, samo je 17 ljekara, a tek 10 ih je aktivno. Dom zdravlja je u tešku situaciju došao posljednjih godina, kada su radnici tužili svoju zdravstvenu ustanovu zbog neisplaćenih plata i opteretili je milionskim dugovanjima.
Porić je dodao da razmišlja o ukidanju Porodiljskog odjela u Domu zdravlja Bosanska Krupa.