SARAJEVO - SDA smatra da potpisnicima Platforme SDA - SDP treba da pripadne pet ministarskih pozicija u Savjetu ministara BiH, a isto toliko drugim strankama.
Presjednik SDA Sulejman Tihić danas je istakao značaj koalicije SDA-SDP, za koju je rekao da je "najbolja i najjača brana od svih antibosanskih elemenata" i koja već sada pokazuje dobre rezultate.
''Zbog toga koalicioni sporazum treba da bude u cjelini ispoštovan'', rekao je Tihić u Fojnici, na savjetovanju SDA na temu "Političko i društveno-ekonomsko stanje i perspektive''.
Kako se navodi u saopštenju SDA, situacija u Federaciji BiH je bolja, jer su sačuvani prirodni resursi i državni kapital, za razliku od Republike Srpske gdje je sve već rasprodato.
Na današnjem Savjetu SDA organizovane su tematske radionice iz oblasti privrede, finansija, poslovne infrastrukture, privatizacije, energije, industrije i društvenih djelatnosti.
Predložene su mjere za prevazilaženje postojećeg ekonomskog stanja u BiH, te razmatrana političko-ekonomska situacija u RS, sa posebnim osvrtom na segment povratka raseljenih i izbjeglih lica.