BANJALUKA - SNSD jeste glasao za Zakon o PDV-u, ali nikad nije niti bi glasao za ukidanje institucija RS kao što je to radio PDP sa Republičkom upravom carina, rekao je danas Zoran Tegeltija, ministar finansija RS.
Podsjetio je da su radnici Republičke uprave carina nakon ukidanja ostali bez posla i da ni danas ne rade iako imaju pravosnažna sudska rješenja. Istakao je da PDP ne bi smio da govori o poreskom sistemu RS jer su oni, kako je rekao, sa svojim koalicionim partnerima, srušili poreski suverenitet RS.
"PDP je formirao Upravu za indirektno oporezivanje na nivou BiH, na koju su prenijeli preko 60 odsto poreskih prihoda, a na BiH su prenijeli kompletnu i zakonodavnu i izvršnu vlast kada je riječ o indirektnim porezima", rekao je Tegeltija. PDP je prethodno saopštio da su svi poslanici SNSD-a glasali za uvođenje PDV-a, a da je Tegeltija nekompetentna osoba za ministra finansija. Rekli su, takođe, da je SNSD u proteklih sedam godina ekonomski uništio RS.