ŠAMAC - Lider SNSD Milorad Dodik rekao je da se SNSD konsolidovao i da ide na veliku, možda najveću pobjedu u Republici Srpskoj koju je do sada imao na opštim izborima.
Dodik je rekao da je Banjaluka, kada je riječ o konsolidaciji stranke, najbolji primjer, podsjetivši da su prije nekih godinu dana u tom gradu imali određen pad.
On je dodao da se danas može pohvaliti činjenicom da je sve mjesne zajednice u gradu osvojio SNSD sa koalicionim partnerima.
"To daje energiju i ovdje i širom Republike Srpske o snazi koju ima SNSD, a ona je nesumnjiva. Mi idemo na veliku, možda najveću pobjedu u Republici Srpskoj koju smo do sada imali na opštim izborima", rekao je Dodik novinarima u Šamcu poslije izborne konferencije Opštinskog odbora SNSD-a.
On je naveo da je i u Šamcu bio važan period unutrašnje konsolidacije, da su provedeni izbori na nivou mjesnih odbora, te da je izborna konferencija bila veoma uspješna.
Novoizabranom predsjedniku Opštinskog odbora Dodik je čestitao na izboru i jedinstvenoj podršci.
"Očekujem da ćemo raditi na tome da građanima ove opštine objasnimo šta su sve prednosti koje imaju lokalne vlasti koje sarađuju sa vladama, a ne one lokalne zajednice koje imaju vlast, ali nemaju ideju niti zahtjev", rekao je Dodik.
Za predsjednika Opštinskog odbora SNSD-a Šamac danas je jednoglasno izabran Milan Đurđević.
Na konferenciji je izabrano novo rukovodstvo Opštinskog odbora SNSD-a, a među njima i još tri potpredsjednika, sekretar stranke i novi opštinski odbor.
Đurđević je, nakon izbora, rekao da SNSD u Šamcu doživljava konsolidaciju da uvode nove mlade snage, novu energiju jer time žele da povrate stari sjaj.
"Obećavamo da ćemo vrlo brzo, već na opštim izborima, da pokažemo snagu kakvu je stranka nekada imala. Svoje aktivnosti ćemo usmjeriti kako bismo popravili život građana, kroz projekte omogućiti novo zapošljavanje ljudi da smanjimo stopu nezaposlenosti, socijalno ugrožene porodice da pomognemo, da mladi ljudi ostaju u svojoj zemlji i još mnogo toga", rekao je Đurđević.