ISTOČNO SARAJEVO - Danas je u Istočnom Sarajevu održana sjednica najvišeg tijela mehanizma koordinacije-Koordinaciono tijelo za evropske integracije.
To tijelo čine Denis Zvizdić, predjsedavajući Vijeća ministara i entitetski premijeri Željka Cvijanović i Fadil Novalić.
Zvizdić je novinarima rekao da je sve dogovorno i da su danas formirana sva tijela koja su zadužena da rade na evropskim integracijama odnosno da rade na pripremi odgovora na 3.242 pitanja.
Željka Cvijanović, premijerka Republika Srpske je kazala da je ovo prvi put da su bili jednoglasni i je zadovoljna onim što je dogovoreno.
"Usaglasili smo sva pitanja i vejrujem da će se u narednim danima sve riješiti" - rekla je Željka Cvijanović.