NJUJORK - Savjet bezbjednosti UN održaće 15. maja redovnu polugodišnju debatu o situaciji u BiH, objavljeno je na zvaničnoj stranici Savjeta bezbjednosti UN.
U saopštenju se navodi da će diskusija biti vođena u jutarnjim časovima po lokalnom vremenu.
Prethodni, vanredni sastanak Savjeta bezbjednosti UN o situaciji u BiH održan je u utorak, 30. aprila.
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će sjednica Generalne skupštine UN povodom nacrta rezolucije o Srebrenici, a prije toga i Savjeta bezbjednosti biti održana 15. maja, te da će tim povodom večeras otputovati u NJujork kako bi pružio odgovor onima koji bi željeli da optuže Srbe kao genocidan narod.