BANjALUKA - Vlada Republike Srpske (RS) upoznala se na današnjoj sjednici o Informaciji o preduzetim aktivnostima za raspisivanje tendera za izgradnju autoputa Banjaluka - Doboj, dionica Prnjavor - Doboj, u kojoj se navodi da su stvoreni uslovi za raspisivanje tendera.
U informaciji se navodi da je javni poziv pripremljen, kao i tenderska dokumentacija sa nacrtom ugovora, saopšteno je iz Biroa Vlade RS za odnose sa javnošću.
Vlada se upoznala i o Informaciji o preduzetim aktivnostima za raspisivanje javnog poziva za dođelu koncesije za izgradnju i korištenje autoputa Glamočani - Banjaluka - Mrkonjić Grad - Mlinište - granica sa Federacijom BiH.
U Informaciji se navodi da je završena tenderska dokumentacija i stvoreni uslovi da, u skladu sa Zakonom o koncesijama, bude raspisan javni poziv za dođelu koncesije.
Poziv će, u skladu sa odlukom Vlade RS, raspisati Javno preduzeće "Autoputevi Republike Srpske", dodaje se u saopštenju.