BiH

Špirić: Osporavanje odluka šalje loše slike

Srna

BIJELJINA - Predsjedavajući Savjeta ministara BiH Nikola Špirić ocijenio je juče da se osporavanjem odluka Savjeta ministara BiH nakon sjednice tog tijela šalje loša slika.

Komentarišući saopštenje Ministarstva bezbjednosti BiH u kome se osporava validnost zaključka Savjeta ministara BiH o sastavu delegacije BiH na plenarnom sastanku Tijela za praćenje reformi (RMP) u Briselu, čiji bi šef trebalo da bude Vojin Mijatović iz RS, Špirić je rekao da on vodi računa da odluke Savjeta ministara budu u skladu sa zakonom.

"Poslije tih odluka ljudi mogu da budu nezadovoljni. Ja sam čovjek koji često glasa protiv nečega, ali sam legalista i to provodim bez obzira šta ja mislio. Dakle, to šalje neke druge poruke, ali mislim da će delegacija otići i uspješno obaviti svoj dio posla", objasnio je Špirić.

On je dodao da ljudi imaju pravo da imaju drugačije viđenje i da im se to ne može osporiti.

Ministarstvo bezbjednosti BiH odbacilo je u petak neke od zaključaka sa posljednje sjednice Savjeta ministara i saopštilo da ih ne smatra važećim.

Najčitanije