BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik ponovio je tokom današnjeg razgovara sa ambasadorom Ruske Federacije u BiH Aleksandrom Bocan-Harčenkom spremnost Republike Srpske na implementaciju onoga što se traži u odluci "Sejdić - Finci" bez značajnih promjena Ustava.
Predsjednik Republike i ambasador Ruske Federacije razmijenili su tokom današnjeg sastanka u Banjaluci mišljenja o aktuelnim pitanjima u Republici Srpskoj i BiH, uključujući i pitanje u vezi sa državnom imovinom.
Iz kabineta predsjednika Republike Srpske saopšteno je da je tokom sastanka razgovarano i o daljem unapređenju svih vidova saradnje između Republike Srpske i Ruske Federacije.