BiH

Stanić: Zaustaviti malverzacije u poljoprivredi

Stanić: Zaustaviti malverzacije u poljoprivredi
Stanić: Zaustaviti malverzacije u poljoprivredi
Fena

BANJALUKA - Aktuelna vlast je poljoprivredu u RS pretvorila u sredstvo preko kojeg vladajuće partije "peru novac, dok istinski poljoprivrednici propadaju", tvrdi Miladin Stanić, poslanik SDS-a u Narodnoj skupštini RS.

Kao primjer takvog ponašanja naveo je ugovor koje je Ministarstvo za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu RS sklopilo s institutom kojim rukovodi ministar poljoprivrede Stevo Mirjanić.

"Posao u vezi izrade Strateškog plana razvoja poljoprivrede u periodu od 2015. do 2020. povjeren je Institutu za ekonomiku poljoprivredu. Cijeli posao je urađen bez tenderske procedure. Interesantno je da se u dokumentu u vezi ovog posla nigdje ne spominje taj institut", ustvrdio je Stanić na današnjoj pres-konferenciji u Banjaluci.

On je naveo i da "ovo nije prvi ugovor koji je ovaj institut radio za Ministarstvo".

"Mirjanić, doduše, tada nije bio na čelu ministarstva, ali rezultati tih poslova pokazuju da je u pitanju bilo čisto pranje para. Projekti za razvoj poljoprivrednog zadrugarstva i Program seoskog razvoja od 2010. do 2015. su ostali mrtvo slovo na papiru, jer sada nemamo ni poljoprivredu, niti zadrugarstva", tvrdi Stanić.

On je naglasio da će, zbog raznih zloupotreba i nepravilnosti, Ministarstvo poljoprivrede imati treći negativan revizorski izvještaj zaredom.

Najčitanije