BANJALUKA - Predsjednik Vlade Republike Srpske /RS/ Aleksandar Džombić i delegacija Saveza nacionalnih manjina u RS su tokom današnjeg razgovora konstatovali da je status nacionalnih manjina u Srpskoj na zadovoljavajućem nivou, te da treba raditi na stvaranju uslova da njihov položaj bude još bolji.
Džombić je istakao da je RS opredjeljena da poštuje prava svih naroda u Srpskoj i da će tako biti i u narednom periodu, navodi se u saopštenju iz Biroa Vlade za odnose s javnošću.
Predsjednik Saveza nacionalnih manjina RS Stevo Havreljuk istakao je da je njihov prioritet da nacionalne manjine dobiju ravnopravan status u ustavnoj kategoriji u BiH.
On se zahvalio Vladi Srpske što je omogućila da Savez na čijem je čelu dobije status udruženja od javnog interesa, što će im omogućiti realizacije projekata u narednom periodu.