BANJALUKA - Ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović rekao je u Banjaluci da će policije Republike Srpske i Srbije izuzetnu saradnju nastaviti i učvrstiti u narednom periodu, te zajedničkom akcijama doprinijeti da se ljudi osjećaju bezbjedno.
Stefanović je u obraćanju na svečanoj akademiji povodom obilježavanja 4. aprila, Dana policije i 25 godina Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Republike Srpske istakao značaj i snagu odnosa, te neraskidive veze Srpske i Srbije, koje se ogledaju i u njegovanju istorijskog nasljeđa i zajedničkog zalaganja za očuvanje mira u regionu.
On je rekao da posebno mjesto zauzima saradnja ministarstava unutrašnjih poslova Srpske i Srbije u unapređenju uslova za siguran život građana.
"Suočeni smo sa brojnim izazovima nestabilnosti u regionu. Potencijalni teroristički napadi zaista postaju realna pretnja u celom svetu, a naš region nije bio toga pošteđen", istakao je Stefanović.
On je upozorio da je terorizam realnost, protiv koje se srpski narod mora zajedničkim snagama boriti.
"Svedoci smo šta se dogodilo juče u Sankt Peterburgu i gotovo da ne prođe nedelja, a da se u svetu ne dogodi tragedija u kojoj su poginuli nevini ljudi. Terorizam mora biti tačka borbe koja nas dodatno povezuje", istakao je Stefanović.
Prema njegovim riječima, kriminalna djelovanja ne ugrožavaju samo bezbjednost, nego i ekonomski napredak i demokratske procese.
"Zato su naše policije čvrste i odlučne da se suprotstave ovim izazovima, te da očuvaju stabilnost i mir", rekao je Stefanović.
Upozoravajući da postoje i neki koji ne žele izgradnju dobrosusjedskih odnosa, Stefanović je rekao da srpski narod mora ostati imun na svaki pokušaj narušavanja stabilnosti.
"Zbog toga je važna dobra saradnja, a rezultati onoga što su uradile Srpska i Srbija i njihova ministarstva unutrašnjih poslova govore nedvosmisleno da takva saradnja postoji", ocijenio je Stefanović.
On je dodao da policije Srpske i Srbije pokazuju odlučnost da stanu na put korupciji i kriminalu i svima onima koji mogu da pokušaju da krše zakone.
"Oni rade možda najteži posao i zbog toga im dugujemo veliku zahvalnost. Ovu izuzetnu saradnju nastavićemo u narednom periodu, ali i učvrstiti, te kroz zajedničke akcije doprineti da se ljudi osećaju bezbedno", rekao je Stefanović.
Navodeći da Republika Srpska u Srbiji ima nekog najbližeg, nekog ko je partner, prijatelj i mnogo više od toga, Stefanović je rekao da Srbija to prijateljstvo i bratski odnos neće nikada zaboraviti niti će se to ikada promijeniti.
On je svim pripadnicima MUP-a Srpske čestitao Dan policije i 25 godina uspješnog rada, te izrazio uvjerenje da će uz vrhunske rezultate dočekati i mnoge druge jubileje, ali i opravdati povjerenje koje narod ima u policiju i Republiku Srpsku.