BANJALUKA - Šef Kluba poslanika Demosa u Narodnoj skupštini Republike Srpske Spomenka Stevanović ocijenila je da je dobro što će Savjet ministara biti formiran u narednih mjesec dana, u skladu sa današnjim sporazumom pobjedničkih stranaka na prošlim izborima.
"Vrlo je važno da funkcionišu sve institucije", rekla je Stevanovićeva Srni.
Ona je dodala da srpska strana i dalje na tom planu treba da bude na oprezu s obzirom na ranije zastoje i negativna iskustva sa bošnjačkim strankama.
"Nadam se da su se određene stranke i ljudi dozvali pameti", rekla je Stevanovićeva.
Srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik izjavio je danas da je nakon devet mjeseci razgovora postignut sporazum SNSD-a, HDZ-a i SDA da se za 30 dana formira Savjet ministara.