BiH

Tegeltija razgovarao sa predstavnicima sindikata na nivou institucija BiH

Tegeltija razgovarao sa predstavnicima sindikata na nivou institucija BiH
Foto: N.N. | Tegeltija razgovarao sa predstavnicima sindikata na nivou institucija BiH
N.N.

SARAJEVO - Predsjedavajući Savjeta ministara BiH Zoran Tegeltija održao je danas u Sarajevu sastanak sa predstavnicima sindikata na nivou institucija BiH.

Ovom prilikom, Tegeltija je istakao lično opredjeljenje da se u dogovoru sa predstavnicima sindikata iznađu najbolja rješenja koja za cilj imaju poboljšanje statusa radnika zaposlenih u institucijama BiH.

Ukazavši na brojne izazove sa kojima se Savjet ministara BiH susreće kada je u pitanju kriza izazvana pandemijom virusa korona, Tegeltija je naglasio neophodnost socijalnog dijaloga kako bi se prevazišli nesporazumi i sistemski riješila otvorena pitanja.

Sastanku su prisustvovali predstavnici Saveza sindikata policijskih organa, Sindikata samostalnih državnih službenika i zaposlenika i Sindikata Uprave za indirektno oporezivanje.

Najčitanije