BANJALUKA - Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković uputio je danas telegram saučešća predsjedniku Vlade Ruske Federacije Dmitriju Medvedevu i ambasadoru Ruske Federacije u BiH Petru Ivancovu povodom teške avionske nesreće na moskovskom aerodromu "Šeremetjevo".
"Duboko sam ožalošćen viješću o teškoj avionskoj nesreći, u kojoj je tragično stradao veliki broj vaših građana. Ova tragedija duboko je potresla sve nas u Republici Srpskoj i, u ovim teškim trenucima, istinski saosjećamo u bolu sa porodicama nastradalih", navedeno je u telegramu.
Višković je zamolio da izraze saučešća, koje je uputio u ime građana i Vlade Srpske, prenesu porodicama nastradalih, uz želju za što brži oporavak povrijeđenih.
U nesreći koja se dogodila juče kada se zapalio avion na moskovskom aerodromu "Šeremetjevo" poginuo je 41 putnik.