SARAJEVO - Nadbiskupu vrhbosanskom kardinalu Vinku Puljiću i svim katolicima u BiH Uskrs su čestitali predstavnici institucija BiH i entiteta.
Haris Silajdžić, predsjedavajući Predsjedništva BiH, uputio je uskršnju čestitku nadbiskupu vrhbosanskom kardinalu Vinku Puljiću i svim građanima BiH katoličke vjeroispovijesti.
"Vama i svim vjernicima katoličke vjeroispovijesti upućujem iskrene čestitke povodom najvećeg hrišćanskog praznika Uskrsa. Želim da ovaj praznik provedete sa svojim najbližim, prijateljima i komšijama na način kako se to radilo vijekovima na ovim prostorima", navodi se u čestitki.
Nebojša Radmanović i Željko Komšić, članovi Predsjedništva BiH, vjernicima su poželjeli da najveći hrišćanski praznik proslave u zdravlju, miru i sreći, u društvu svojih najbližih.
U čestitki Nikole Špirića, predsjedavajućeg Savjeta ministara BiH, izražena je nada da će veliki hrišćanski praznik ohrabriti bh. građane da savladaju probleme u društvu, na dobrobit svih naših građana.
Milorad Živković, predsjedavajući Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH, poželio je sve najbolje katolicima u BiH i inostranstvu, te poslanicima, delegatima i zaposlenima u Parlamentarnoj skupštini BiH.
"Uvjeren sam da ćemo u duhu vjerske tolerancije, međusobnog uvažavanja i istinskog razumijevanja nastaviti izgrađivanje bolje i srećnije budućnosti za sve naše narode i građane", navedeno je u čestitki Rajka Kuzmanovića, predsjednika RS.
Čestitkama su se pridružili i potpredsjednici RS Davor Čordaš i Adil Osmanović.
Borjana Krišto, predsjednica FBiH, kazala je kako su vjernici u vremenu uskrsne priprave preispitivali svoj stav i odnos prema Bogu i bližnjem, ističući da dolazi praznik koji istinski očituje prolaz u život i pobjedu ljudskosti i povjerenja.
U ime vlada RS i FBiH, na čijem su čelu, te svoje lično ime, Uskrs su čestitali Milorad Dodik i Nedžad Branković.
"Upućujem vam iskrene čestitke sa željom da predstojeće praznične dane proslavite u svakom dobru, a prije svega u miru i neprolaznoj uskršnjoj radosti pobjede života nad smrću, dobra nad zlom i svjetlosti nad tamom", istaknuto je u Dodikovoj čestitki.
Svim vjernicima čestitali su Igor Radojičić, predsjednik Narodne skupštine RS, sa potpredsjednicima Nadom Tešanović i Šefketom Hafizovićem.
"Neka Uskrs bude proslavljen u radosti, sreći i da kao simbol pobjede dobra nad zlom ukaže na put koji vodi ka miru, ljubavi i boljem životu, trajnim i neprolaznim vrijednostima koje svojim djelom treba da njeguje svaki čovjek", navodi se u Radojičićevoj čestitki.
Vjernicima i njihovim vjerskim vođama čestitali su gradonačelnici i načelnici opština, političkih partija, te drugi pravni i fizički subjekti.