BiH

Tolerancijom do bolje budućnosti

Tolerancijom do bolje budućnosti
Tolerancijom do bolje budućnosti
N.N.

SARAJEVO - Nadbiskupu vrhbosanskom kardinalu Vinku Puljiću i svim katolicima u BiH Uskrs su čestitali predstavnici institucija BiH i entiteta.

Haris Silajdžić, predsjedavajući Predsjedništva BiH, uputio je uskršnju čestitku nadbiskupu vrhbosanskom kardinalu Vinku Puljiću i svim građanima BiH katoličke vjeroispovijesti.

"Vama i svim vjernicima katoličke vjeroispovijesti upućujem iskrene čestitke povodom najvećeg hrišćanskog praznika Uskrsa. Želim da ovaj praznik provedete sa svojim najbližim, prijateljima i komšijama na način kako se to radilo vijekovima na ovim prostorima", navodi se u čestitki.

Nebojša Radmanović i Željko Komšić, članovi Predsjedništva BiH, vjernicima su poželjeli da najveći hrišćanski praznik proslave u zdravlju, miru i sreći, u društvu svojih najbližih.

U čestitki Nikole Špirića, predsjedavajućeg Savjeta ministara BiH, izražena je nada da će veliki hrišćanski praznik ohrabriti bh. građane da savladaju probleme u društvu, na dobrobit svih naših građana.

Milorad Živković, predsjedavajući Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH, poželio je sve najbolje katolicima u BiH i inostranstvu, te poslanicima, delegatima i zaposlenima u Parlamentarnoj skupštini BiH.

"Uvjeren sam da ćemo u duhu vjerske tolerancije, međusobnog uvažavanja i istinskog razumijevanja nastaviti izgrađivanje bolje i srećnije budućnosti za sve naše narode i građane", navedeno je u čestitki Rajka Kuzmanovića, predsjednika RS.

Čestitkama su se pridružili i potpredsjednici RS Davor Čordaš i Adil Osmanović.

Borjana Krišto, predsjednica FBiH, kazala je kako su vjernici u vremenu uskrsne priprave preispitivali svoj stav i odnos prema Bogu i bližnjem, ističući da dolazi praznik koji istinski očituje prolaz u život i pobjedu ljudskosti i povjerenja.

U ime vlada RS i FBiH, na čijem su čelu, te svoje lično ime, Uskrs su čestitali Milorad Dodik i Nedžad Branković.

"Upućujem vam iskrene čestitke sa željom da predstojeće praznične dane proslavite u svakom dobru, a prije svega u miru i neprolaznoj uskršnjoj radosti pobjede života nad smrću, dobra nad zlom i svjetlosti nad tamom", istaknuto je u Dodikovoj čestitki.

Svim vjernicima čestitali su Igor Radojičić, predsjednik Narodne skupštine RS, sa potpredsjednicima Nadom Tešanović i Šefketom Hafizovićem.

"Neka Uskrs bude proslavljen u radosti, sreći i da kao simbol pobjede dobra nad zlom ukaže na put koji vodi ka miru, ljubavi i boljem životu, trajnim i neprolaznim vrijednostima koje svojim djelom treba da njeguje svaki čovjek", navodi se u Radojičićevoj čestitki.

Vjernicima i njihovim vjerskim vođama čestitali su gradonačelnici i načelnici opština, političkih partija, te drugi pravni i fizički subjekti.

Najčitanije