SARAJEVO- Tokom ekshumacije u Kozluku pronađeno je još najmanje 15 posmrtnih ostataka, a u narednim danima definisaće se obrisi grobnice i pristupiti vađenju tijela.
"Uprkos teškim vremenskim uslovima, ekshumacija na deponiji u Kozluku se nastavlja, a na površini su primijećeni obrisi još najmanje 15 posmrtnih ostataka. Uz do sada pronađenih 15 posmrtnih ostataka, broj pronađenih posmrtnih ostataka se uvećao na 30, a novi posmrtni ostaci pronalaze se iz sata u sat", naveli su iz Tužilaštva BiH.
Tužilaštvo BiH, zajedno sa predstavnicima ICMP-a, Instituta za nestale osobe i Haškog tribunala zajedničkim naporima dugo je radilo na pronalasku ove lokacije a aktivnosti na eksumaciji su pokrenute nakon što je prije 10-ak dana, glavni tužilac Tužilaštva BiH putem predstavnika žrtava, dobio insajdersku informaciju od savjesnih građana o mogućim lokacijama masovne grobnice, nakon čega je odmah naređen intenzivan proces ekshumacije na lokalitetu u Kozluku.