ISTANBUL - Spomenik žrtvama zločina u Srebrenici otkriven je danas na centralnom gradskom trgu u opštini Kartal u Istanbulu.
Tom prilikom otvorena je i izložba fotografija "Marš mira", objavio je portal Istanbul 34.
Navodi se da su otkrivanju spomenika prisustvovali građani Kartala, vršilac dužnosti predsjednika turskog parlamenta Akif Hamzacebi, ambasador BiH u Ankari Bakir Sadović, preživeli svjedok zločina i načelnik opštine Kartal Altinok Oz.
"Nećemo dozvoliti da se zaboravi genocid u Srebrenici", rekao je Oz.
Spomenik je djelo gruzijskog skulptora Jona Gogaberishvilija.