BiH

U penziju na 66. rođendan

U penziju na 66. rođendan
U penziju na 66. rođendan
S. Heleta

VIŠEGRAD - Profesor hemije u višegradskoj Srednjoj školi Slobodan Pejović odlazi u zasluženu penziju, nakon što je izveo 35 generacija srednjoškolaca u gradu na Drini.

Kako kaže, očekivao je ispraćaj, ali ono što su mu danas, na njegov 66. rođendan, priredili učenici III 1, kojima je razrednik, kao i sve njegove kolege profesori, zaista nije mogao ni sanjati.

Kad je u svoj razred ušao na prvi čas iznenadila ga je svečarska atmosfera. Pored đaka tu su bili i svi profesori višegradske Srednje škole. Đaci su mu uručili specijalni pehar, na kome je pisalo: "Najdražem razrednom u znak sjećanja od III 1".

Uslijedila je svečana pjesma, a zatim se razredniku obratila učenica Darija Čarapić riječima: "Profesore, moramo vam priznati da su đaci na časovima hemije, zbog čestih nestašluka, manje naučili o tom predmetu od spoznaje šta je život i šta ih sve u njemu čeka!"

Učenici su svom starom profesoru priredili i mali dokumentarac, koji je, potom, prikazan na video-bimu. Ređale su se fotografije sa časova, najčešće snimljene krišom. Cijeli film je pratila muzička podloga poznate dječje pjesme "Kad bi samo znali šta drugarstvo znači, zajedno smo ljepši, zajedno smo jači".

Svečanost je, na kraju, začinila i rođendanska torta sa 66 svjećica i jednostavnim natpisom H2O, te neizbježni šampanjac koga su, izuzetno za ovu priliku, degustirali i njegovi đaci.  

Najčitanije