}

BiH

Uhapšeni čelnici zatvora u Doboju zbog korupcije

Uhapšeni čelnici zatvora u Doboju zbog korupcije
Uhapšeni čelnici zatvora u Doboju zbog korupcije
Srna

BANjALUKA - U Doboju su rano jutros uhapšeni direktor zatvora Milorad Novaković, njegov zamjenik Mirko Blažanović i pomoćnik direktora Dragan Radić koji se dovode u vezu sa korupcijom, saznaje Srna u MUP-u Republike Srpske.

U istoj akciji uhapšeno je još jedno lice iz Brčkog.

Pripadnici MUP-a obavljaju pretres službenih prostorija čelnika Kazneno popravnog doma u Doboju i njihovih privatnih stanova.

Na području Centra javne bezjednosti Doboj i na jednoj lokaciji u Brčko distriktu u toku je lišavanje slobode više lica u okviru policijske akcije ''Rešetka'' koja je jutros počela, potvrdila je portparol MUP-a Republike Srpske Mirna Šoja.

U toku su i pretresi na više lokacija. Cilj akcije je pronalaženje predmeta, lica i svih drugih materijalnih tragova koji su u vezi sa krivičnim djelima zloupotreba službenog položaja ili ovlašćenja, primanje mita i protivzakonito posredovanje, dodala je Šoja.

Akciju provode pripadnici MUP-a Srpske, odnosno Uprave kriminalističke policije i CJB Doboj, po naredbi Osnovnog suda u Doboju.

U Brčkom uhapšen Milan Jovičić

Policija distrikta jutros je u Brčkom uhapsila Milana Jovičića (48) u okviru policijske akcije "Rešetka" koju provodi MUP Republike Srpske, javio je dopisnik Srne.

Iz brčanske policije potvrđeno je da je na užem području grada, po zahtjevu MUP-a Srpske, lišeno slobode jedno lice koje je predato policijskim službenicima Centra javne bezbjednosti Doboj.

Srna nezvanično saznaje da je, osim hapšenja, u Ulici Mujage Mulamehmedovića u Brčkom obavljen i pretres stana.

Najčitanije