BiH

Umro bivši američki ambasador u BiH

Umro bivši američki ambasador u BiH
Foto: Tviter | Umro bivši američki ambasador u BiH

VAŠINGTON – Ambasada SAD u BiH je objavila da je preminuo Džon Menzis, bivši ambasador SAD u BiH.

Kako su istakli, Menzis je ambasador u BiH bio krajem 1995. i tokom 1996. godine.

"Žalimo za gubitkom izuzetnog diplomate i velikog prijatelja BiH", saopštili su u ovoj Ambasadi. 

Menzis je prije službe u BiH obavljao dužnost šefa Kancelarije Ambasade SAD u Prištini. Prethodno, bio je diplomata u Mađarskoj, Istočnoj Njemačkoj i Bugarskoj, a takođe je obavljao diplomatske dužnosti pri Misiji SAD u Ujedinjenim nacijama. 

Tokom službe u Sofiji, osnovao je Američki univerzitet u Bugarskoj.   

Najčitanije