SARAJEVO - Šef Delegacije EU u BiH Lars-Gunar Vigemark pozdravio je današnje održavanje sjednice Savjeta ministara BiH, istakavši da je ohrabren činjenicom da su uspjeli da zasjedaju, uprkos trenutnim izazovima, ostavljajući po strani svoje različite stavove, a u korist građana u čijoj su službi.
Iz Delegacije EU u BiH saopšteno je da je Vigemark istakao da građani BiH očekuju više radnih mjesta, poboljšane ekonomske mogućnosti i bolju budućnost za sebe i svoju djecu što zahtijeva visok nivo političke odgovornosti, kako se to danas pokazalo.
"Nadamo se da će svi politički akteri raditi u duhu saradnje i dijaloga, kako bi obezbijedili da institucije u BiH rade efikasno i odgovorno u interesu građana i njihove budućnosti u EU", naglasio je Vigemark.