SARAJEVO - Član Predsjedništva BiH iz Republike Srpske Nebojša Radmanović i ambasador Hrvatske u BiH Tonči Staničić ocijenili su da vlasti obje zemlje treba intenzivnije,više i brže da rade na otklanjanju negativnih posljedica koje mogu nastupiti nakon pristupanja Hrvatske EU.
Sagovornici su se složili da treba nastaviti saradnju između država u regionu, jer je to najbolji način za prevazilaženje nesporazuma iz nedavne prošlosti, saopšteno je iz Predsjedništva BiH.
Tema sastanka bila su aktuelna politička pitanja u BiH i Hrvatskoj, bilateralni odnosi, pitanje evropskih integracija i politička situacija u regionu.