BiH

Višković: Prvi mart slavimo zbog dolaska 20.000 vakcina

Višković: Prvi mart slavimo zbog dolaska 20.000 vakcina
Foto: Arhiva | Višković: Prvi mart - dan stradanja i progona za Srpsku i Srbe

BANJALUKA – Prvi mart za građane Republike Srpske nije praznik, a mi ovaj dan jedino slavimo zbog dolaska 20.000 doza vakcine "Sputnjik V", rekao je danas Radovan Višković, predsjednik Vlade Republike Srpske.

Prema njegovim riječima, dolazak ovog broja vakcina je veći razlog za slavlje.

"Za nas je 1. mart dan stradanja i progona jer znamo da su na današnji dan na Baščarčiji u Sarajevu ubijeni sveštenik i stari svat na srpskoj svadbi. Mi ne možemo slaviti pogibiju naših ljudi", istakao je Višković.

Najčitanije