BANJALUKA - Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković čestitao je građanima Republike Srpske 9. maj - Dana pobjede nad fašizmom i Dan Evrope, istakavši da je srpski narod podnio ogromnu žrtvu i veliki doprinos u borbi protiv najvećeg zla u istoriji civilizacije.
Višković je u svoje i u ime svim građanima Republike Srpske čestitao 9. maj - Dan pobjede nad fašizmom i Dan Evrope.
"Na dan kada obilježavamo jedan od najvažnijih datuma u istoriji čovječanstva, sa poštovanjem i zahvalnošću sjećamo se miliona heroja antifašizma, koji su dali svoje živote za slobodu svih nas i bolji i pravedniji svijet", naveo je Višković u čestitki.
NJegova žrtva, dodao je on, trajno obavezuje da bude nastavljena izgradnja društva na temeljima antifašizma, kao i da u tom duhu budu vaspitavane nove generacije.
Dan pobjede nad fašizmom - 9. maj je dan kada je nacistička NJemačka kapitulirala u Drugom svjetskom ratu.