BiH

Višković i Stromkvist o nabavci vakcina

Višković i Stromkvist o nabavci vakcina
Foto: N.N. | Višković i Stromkvist o nabavci vakcina
N.N.

BANJALUKA - Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković razgovarao je danas u Banjaluci sa ambasadorom Švedske u BiH Johanom Stromkvist o borbi protiv virusa korona, nabavci vakcina, te o uticaju pandemije na privredni sektor i ekonomiju u Republici Srpskoj.

Tokom sastanka razgovarano je i o programima koji se u Republici Srpskoj realizuju uz podršku Ambasade Švedske, posebno kada je riječ o zaštiti životne sredine i energetskoj efikasnosti, saopšteno je iz Biroa Vlade za odnose sa javnošću.

Na sastanku je bilo riječi i o izazovima koje sa sobom nosi priliv migranata u BiH.

Dosadašnju saradnju Republike Srpske i Švedske sagovornici su ocijenili kao dobru, te izrazili uvjerenje da će u narednom periodu biti intenzivirana i unaprijeđena.

Na sastanku je razgovarano i o drugim aktuelnim pitanjima u Republici Srpskoj i BiH.

Najčitanije