BiH

Vlajki: Nebulozne teze o nepostojanju spoljne ugroženosti

Vlajki: Nebulozne teze o nepostojanju spoljne ugroženosti
Vlajki: Nebulozne teze o nepostojanju spoljne ugroženosti
Srna

BANJALUKA - Potpredsjednik Republike Srpske Emil Vlajki ocijenio je kao nebulozne navode SDS-a o nepostojanju spoljne ugroženosti za Republiku Srpsku, podsjetivši da je NATO bombardovao Srpsku i Srbiju, da su visoki predstavnici lišavali slobode na stotine nevinih ljudi u Srpskoj, da je Zapad demonizovao Srbe i da ne priznaje srpske žrtve iz proteklog rata.

Vlajki je naglasio da tvrdnje SDS-a, da je ugroženost izvana politička fatamorgana i da neki intelektualci i novinski krugovi koji to rade čine to zato da bi se maskirala nesposobnost aktuelne vlasti koja je postala antinarodna, ugrožavaju većinski narod u Srpskoj.

"Ovakva, više puta ponovljena, isključivost, da ne kažemo ideološko slijepilo, na velika vrata nesvjesno /???/ ugrožava većinski narod u Srpskoj i utire put prekrajanju istorije, sadašnjosti i budućnosti ove republike", naglasio je Vlajki i naveo činjenice cjeline djelovanja "fiktivnog, fantomskog spoljnog neprijatelja".

Prva među tim činjenicama koju je naveo Vlajki jeste ta da je BiH službeno protektorat "takozvane međunarodne zajednice", koja se pretežno svodi na Zapad. Po tom osnovu su na ovom području NATO trupe, međunarodna administracija i policija.

On je naglasio da je od međunarodne pomoći koja je data BiH, Srpskoj pripalo samo 17 odsto.

Vlajki je dodao i da je NATO bombardovao Srpsku i Srbiju, da je Zapad intenzivno demonizovao Srbe, i da je u tom cilju, uz medijsku propagandu, osnovao i svoje sudove u inostranstvu koji sude jedino Srbima.

"U isto vrijeme oslobađaju se bilo kakve odgovornosti oni koji su počinili zločine nad Srbima: u Srebrenici od 92-95. godine, u 'Oluji', u Dobrovoljačkoj, za masakr u Tuzlanskoj koloni, za zločine nad Srbima na Kosmetu, i da ne nabrajamo", naglasio je Vlajki.

Visoki predstavnici, naglasio je on, pozivajući se na bonska ovlaštenja desetkovali su političke, demokratski izabrane kadrove Republike Srpske. Isto tako su lišavali slobode na stotine nevinih ljudi u Srpskoj, oduzimali im građanska prava, premlaćivali civilna lica i pravoslavne sveštenike.

"Za Zapad ne postoje srpske žrtve koje se puževski sporo identifikuju, a ne priznaju se ni onih /više od/ 500 logora za Srbe koji su postojali na teritoriji BiH od 92-95. godine", naglasio je Vlajki.

On je podsjetio da je Srbiji na silu oduzeto 15 odsto njenog teritorija.

"Što se krije iza zapadnih projekata o regionalizaciji BiH - razbijanju Srpske na više dijelova, o stvaranju unitarne države BiH, o nepodobnosti aktuelnog rukovodstva Republike Srpske 'koji koči napredak BiH', što se krije iza novih prijetnji bonskim ovlaštenjima rukovodstvu Srpske, i slično", zapitao je Vlajki.

On je istakao i da je Zapad u svijetu organizovao na desetine "narandžastih revolucija" - državnih udara, navodeći kao primjere pokušaj puča u Italiji zbog KPI pedesetih, zatim Čile 1973. godine, Srbiju 2000, Ukrajinu od 2006. do danas i pokušaje puča u Bjelorusiji.

"Najjača opoziciona stranka ipak ima u nečemu pravo. Stranci nisu nikakva spoljna opasnost. Oni već vladaju ovim prostorima, drže BiH u neokolonijalnom položaju /protektorat/, eksploatišuu njene resurse preko silom nametnutih pljačkaških privatizacija, stimulišu dužničko ropstvo i, posebno, svakodnevno prijete Republici Srpskoj i ocrnjuju je preko izvještaja UN i EU", zaključio je Vlajki.

Direktor Političke akademije SDS-a Aleksandar Savanović ocijenio je juče da sve učestalija kampanja oko promovisanja teze o spoljnoj ugroženosti Republike Srpske u formi "narandžastih" i drugih "obojenih" revolucija proizvodi atmosferu političkog straha kod građana i predstavlja prerano započetu predizbornu kampanju.

Najčitanije