BiH

Vlast zabrinuta zbog grafita

R. Čengić

SARAJEVO - Čelnici Federacije BiH juče su, nakon sastanka s premijerom FBiH, izrazili zabrinutost načinom na koji pojedine skupine građana izražavaju svoje nezadovoljstvo, saopšteno je iz Kabineta predsjednice Federacije BiH Borjane Krišto.

Sastanak je održan povodom pisma koje im je premijer FBiH Nedžad Branković uputio u subotu nakon što je na zgradi u Sarajevu u kojoj on živi osvanuo grafit "lopove, vrati stan". Branković je u pismu predsjednici Krišto i potpredsjednicima FBiH, Spomenki Mičić i Mirsadu Kebi, negodovao i što je policija provela uviđaj tek nekoliko sati kasnije. Branković je izrazio zabrinutost za ambijent u kojem obavlja dužnost premijera, ostavljajući mogućnost i povlačenja s ove funkcije.

"Očekujemo da istražni organi temeljito ispitaju i analiziraju ovaj događaj s aspekta stupnja sigurnosti osoba i njihove imovine i u tom kontekstu je zatraženo od MUP-a FBiH da sačini cjelovitu informaciju o ovom događaju i sigurnosnoj situaciji u FBiH", piše u saopštenju nakon jučerašnjeg sastanka.

Uprava policije MUP-a FBiH juče nije imala novih informacija o autoru spornog grafita.

Nezvanično saznajemo da je sigurnosna kamera ispred zgrade u kojoj Branković živi snimila autora grafita, ali policija nije htjela komentarisati ove informacije.

Branković je nakon ovog "incidenta" prozvao novinare Senada Pećanina i Emira Imamovića optuživši ih da godinama stvaraju huškački ambijent protiv njega.

Najčitanije