BILEĆA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je u Bileći na proslavi krsne slave Vojske Republike Srpske (VRS) i Trećeg pješadijskog (Republika Srpska) puka Oružanih snaga BiH da je VRS kao živi organizam koji živi u srpskom narodu.
Dodik je rekao da VRS mora da ostane i da živi u srpskom narodu, u onom organizacionom smislu transformisana u puk koji na najbolji način baštini vrijednosti srpske vojske.
"Zahvalni smo njima koji rade na očuvanju tradicije i vrijednosti koje je VRS besprekorno podarila ovom narodu", rekao je Dodik.
Dodik je istakao da VRS kao ishodište puka mora da ostane i srpsko ishodište, mora da živi i da uvijek bude prisutna sa stanovišta onoga što je učinila, ali i sa stanovišta srpske sigurnosti i budućnosti.
"Želim da za stvaranje Republike Srpske u čijim plodovima mi uživamo na najbolji način zahvalim svim borcima VRS i svim njenim oficirima i generalima, kao i ratnom rukovodstvu koje je na najbolji mogući način povelo jedinice kroz najteže okršaje u borbi za slobodu srpskog naroda", rekao je Dodik.
Predsjedniku Republike Srpske danas je zvanično uručeno priznanje - Spomenica Srpskog prosvjetnog i kulturnog društva "Prosvjeta" u znak poštovanja i zahvalnosti za zalaganje, njegovanje prosvjete i kulture i duhovnosti Srpske.
Dodik je istakao da je počastvovan ovim priznanjem i da ga doživljava kao priznanje svim njegovim saradnicima i rukovodstvu Republike Srpske.
U Bileći se danas održava centralna svečanost povodom Vidovdana - krsne slave Vojske Republike Srpske i Trećeg pješadijskog (Republika Srpska) puka Oružanih snaga BiH.