BANJALUKA - Vlada RS će u naredne tri godine izdvojiti 50 miliona KM za stambeno zbrinjavanje 5.606 porodica poginulih boraca i ratnih vojnih invalida, izjavio je juče Milorad Dodik, premijer RS.
"Ovaj projekat trajnog smještaja smo osmislili zajedno sa Boračkom organizacijom i Udruženjem nestalih. Namjenski ćemo finansirati izgradnju stanova i podržati individualnu izgradnju", kazao je Dodik poslije potpisivanja Protokola o stambenom zbrinjavanju ovih kategorija sa predstavnicima Boračke organizacije i gradonačelnicima i načelnicima opština u RS.
Dodik je istakao da će ta sredstva, uz ona koja će biti izdvojena i u lokalnim zajednicama, biti dovoljna za realizaciju tog projekta i rješavanje problema infrastrukture i imovinsko-pravnih odnosa.
"Ovo je kapitalna stvar, to je prvi put da ovako globalno radimo sa načelnicima opština pilot program rješavanja ovakvih pitanja, a realizacija ovog projekta pokazaće koliko smo uspješni ne kao vlast, nego kao ljudi", rekao je Dodik.
Pantelija Ćurguz, predsjednik Boračke organizacije RS, rekao je da se radi o kapitalnom projektu.
"Ovaj projekat je rezultat partnerskog odnosa sa organima vlasti i međusobnog uvažavanja, poštovanja i razumijevanja Vlade RS", rekao je Ćurguz.
Nedeljko Mitrović, predsjednik Udruženja porodica poginulih, zarobljenih i nestalih RS, rekao je da realizaciju ovog projekta doživljava kao veliko ohrabrenje porodicama i članovima tog udruženja.
"Vjerujem da će se zajedničko djelovanje boračkih i stradalničkih udruženja sa Vladom RS, kao i do sada, nastaviti i u svim drugim segmentima", kazao je Mitrović.