BiH

Za izgradnju tornja u Londonu nije korišten materijal iz BiH

Za izgradnju tornja u Londonu nije korišten materijal iz BiH
Za izgradnju tornja u Londonu nije korišten materijal iz BiH
Srna

PRIJEDOR - Kompanija "Arcelor Mital" iz Prijedora negirala je danas istupe pojedinaca koji su u Londonu početkom sedmice tvrdili da je u izgradnji tornja "Arcelor Mital Orbit" u Londonu korišteno željezo iz rude u Omarskoj u kojoj možda ima i ljudskih kostiju.

"Uprkos onome što je objavljeno, nikakav materijal iz BiH, bilo iz Prijedora ili nekog drugog mjesta, nije korišten u izgradnji tornja  'Arcelor Mital Orbit'", navodi se u saopštenju kompanije.

Reagovanje ove kompanije uslijedilo je nakon što su tri preživjela logoraša iz Omarske - Satko Mujagić, Rezak Hukanović i Kemal Pervanić zajedno sa pripadnicima grupe "Četiri lica Omarske" iz Beograda i Univerziteta "Goldsmits" iz Londona u ponedjeljak organizovali konferenciju za novinare kako bi skrenuli pažnju da žrtve iz Prijedora nemaju gdje odati počast svojim mrtvima.

Oni su tvrdili da se gradnjom "Orbita" u Londonu željezom od rude iz Omarske, u kojoj možda ima i ljudskih kostiju, baca "krvava sjena na grad London, Ujedinjeno Kraljevstvo i Olimpijske igre".

Marko Pavić, načelnik opštine Prijedor, najoštrije je osudio ovakve istupe koji u kontinuitetu rade protiv Prijedora i remete pozitivne odnose u ovom gradu i koji nastoje da ruše sve ono što je dobro napravljeno.

Pavić je istakao da izgradnja spomenika na mjestima stratišta u minulom ratu jedno je od bolnih pitanja BiH koje je neriješeno.

"Spremni smo da o svemu razgovaramo, ali na nivou BiH mora biti minimum konsenzusa koji će omogućiti da se o tome razgovara. Odbijam sve pritiske bez obzira s koje strane dolaze, da Prijedor nešto radi što je suprotno interesima većine građana", rekao je Pavić. 

Najčitanije