BANJALUKA - Željko Raljić podnio je neopozivu ostavku na funkciju predsjednika Gradskog odbora Srpske demokratske stranke Banjaluka.
Kako je navedeno u saopštenju koje potpisuje Raljić, na sinoć održanoj sjednici Koordinacionog odbora Izborne redinice 3 donesena je odluka da nosilac liste za Narodnu skupštinu Republike Srpske bude Biljana Lukić.
"Koristim ovu priliku da joj iskreno čestitam na izboru i poželim mnogo uspjeha u predstojećoj izbornoj kampanji. Rezultat glasanja delegata iz Banjaluke doživljavam kao jasnu poruku da za moj dosadašnji rad i političko djelovanje više ne postoji dovoljno povjerenja", naveo je Raljić.
Možda vas zanima:
Raljić umjesto Radovića preuzeo nevidljivi SDS
Kako je dodao, takvu poruku prihvata bez zadrške i smatra da je njegova politička i moralna obaveza da preuzme odgovornost.
"Zbog toga ne podnosim ostavku samo na funkciju predsjednika Gradskog odbora, već i na sve ostale funkcije koje obavljam unutar Srpske demokratske stranke. Smatram da je to jedini ispravan i ogovoran potez kojim pokazujem dosljednost i poštovanje prema volji stranačkih organa i članstva", naglasio je Raljić.
Tokom mandata, dodao je, nastojao je da Gradski odbor vodi časno, odgovorno i u naboljem interesu Srpske demokratske stranke.
"Zahvaljuem svim članovima, funkcionerima i aktivistima koji su mi pružali podršku i sa kojima sam imao čast da sarađujem. Srpskoj demokratskoj stranci želim uspjeh na predstojećim izborima i ostajem zahvalan svima koji su vjerovali u moj rad", naglasio je Raljić.