PRNJAVOR - Milan Aleksić, odbornik u Skupštini grada Prnjavor, novi je predsjednik Gradskog odbora Srpske demokratske stranke (SDS) u ovom gradu.
Ukratko:
- Aleksić izabran za predsjednika SDS-a u Prnjavoru
- Naslijedio dosadašnjeg lidera Milana Petrovića
- Naglasio odgovornost, jedinstvo i budući razvoj
- Podsjetio na pobjedu na vanrednim izborima 2025.
- Najavio nastavak rada u interesu Prnjavora i RS
Na to mjesto Aleksić dolazi umjesto dosadašnjeg lidera prnjavorskog SDS-a, Milana Petrovića.
Velika obaveza i odgovornost
"Sinoć mi je ukazana velika čast i povjerenje da budem izabran za predsjednika Gradske organizacije SDS Prnjavor. Zahvaljujem se svim delegatima koji su mi dali podršku, kao i svim članovima i aktivistima koji svojim radom, energijom i odanošću svakodnevno jačaju našu organizaciju. Ovo povjerenje doživljavam prije svega kao veliku obavezu i odgovornost", naveo je Aleksić na društvenim mrežama.
Posebnu zahvalnost duguje, kako je dodao, svojoj porodici, prijateljima i svima koji su vjerovali u njega i pružali mu podršku na ovom putu.
Pročitajte još:
Željko Raljić podnio ostavku na funkciju predsjednika SDS-a u Banjaluci
"Naš cilj je da zajedno sa građanima oblikujemo budućnost Prnjavora i Republike Srpske, da stvaramo jednake prilike za sve i društvo u kojem će rad, znanje i poštenje biti istinski cijenjeni. Moja vizija SDS-a u Prnjavoru je organizacija koja spaja iskustvo i mladost, koja poštuje svoje temelje, ali je istovremeno okrenuta budućnosti", naveo je Aleksić.
Njihova Gradska organizacija je, ističe Aleksić, u proteklom periodu pokazala snagu, zrelost i jedinstvo.
"Pokazali smo jedinstvo"
"Posebno smo to dokazali na vanrednim izborima 2025. godine, kada smo zajedno sa građanima Prnjavora ostvarili značajnu pobjedu. To jedinstvo pokazali smo i sinoć, okupljeni oko jedne ideje - ideje Srpske demokratske stranke, stranke koja je zajedno sa svojim narodom stvarala Republiku Srpsku i koja je i danas jedan od njenih najvažnijih stubova", rekao je Aleksić.
Uvjeren je da ih, kako dodaje, upravo zajedništvo, međusobno poštovanje i predan rad mogu voditi ka novim pobjedama i još boljim rezultatima.
"Hvala vam na ukazanom povjerenju. Idemo dalje zajedno - snažno, odgovorno i u interesu Prnjavora i Republike Srpske", naveo je Aleksić.