BANJALUKA - U Banjaluci je u toku svečana akademija povodom Dana Republike.
Svečanoj akademiji u dvorani Borik prisustvuju zvaničnici Republike Srpske i Srbije i Njegova svetost patrijarh srpski Porfirije.
Nakon akademije, u Administrativnom centru Vlade biće organizovan prijem za zvanice.
Republika Srpska počela je svečano obilježavanje Dana Republike i 33. rođendana, pod sloganom "Za vječnost rođena", koje će trajati tri dana.
Zvaničnici Republike Srpske položili su danas vijence na Spomenik palim borcima Vojske Republike Srpske, Trgu palih boraca NOR-a, te na Spomen kosturnici i na Spomen obilježju dvanaest banjalučkih beba. Јednoglasno su poručili da žrtva za stvaranje Republike nije bila uzaludna.
U Banjaluku su danas stigli predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić, premijer Miloš Vučević i ministri u Vladi Srbije, prenosi RTRS.