BANJALUKA, SARAJEVO - Lider SNSD-a Milorad Dodik i predsjednik SDA Bakir Izetbegović nastavili su i danas međusobnu raspravu putem društvenih mreža. Nakon što je Izetbegović juče, 24. juna, pozvao Dodika da objavi snimak njihovog razgovora, Dodik je danas, 25. juna, uzvratio pozivom njemu, ali i svima koji eventualno posjeduju takav snimak, da ga javno objave.
"Bakir je tražio da se objavi snimak našeg razgovora. Siguran sam da je on snimio. Dajem mu saglasnost da to uradi. I svi drugi koji su taj razgovor snimili imaju moju saglasnost da ga objave", napisao je Dodik na društvenim mrežama.
Бакир је тражио да се објави снимак нашег разговора. Сигуран сам да је он снимио. Дајем му сагласност да то уради. И сви други који су тај разговор снимили, имају моју сагласност да га објаве.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 25, 2026
Podsjećamo, lider SDA Bakir Izetbegović tvrdi da ga je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik telefonski pozvao nakon njegovog gostovanja na Federalnoj televiziji. Izetbegović navodi da je tokom razgovora ponovio svoje ranije stavove o Dodiku te ga pozvao da objavi kompletan snimak razgovora ukoliko je on zaista sniman.
Šta je Izetbegović rekao u intervjuu
"Nakon sinoćnjeg intervjua na Federalnoj televiziji, u kojem sam ponovio da se Milorad Dodik mora ukloniti iz politike, onako kako to nalaže sudska presuda, i da je najveća štetočina u Bosni i Hercegovini, danas sam odgovorio na njegov nervozni telefonski poziv. Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora", napisao je na društvenoj mreži X Izetbegović i dodao:
"S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi".
Podsjećamo, Bakir Izetbegović, lider SDA, izjavio je, gostujući na Federalnoj televiziji, da se "Milorad Dodik nekom silom mora riješiti".
Zatim se oglasio Dodik, koji je rekao da će Izetbegovića pozvati da porazgovaraju.