Stanivuković je na društvenoj mreži X poručio da takve izjave samo potvrđuju da opozicija ide u dobrom pravcu i da vlast osjeća pritisak.
"Boje se jedinstva opozicije"
„Kada čitam ovakve izjave, jasno mi je da smo na pravom putu“, napisao je Stanivuković.
On ističe da vlast najviše brine mogućnost ujedinjenja opozicionih stranaka, te naglašava da će upravo na tome istrajati u narednom periodu.
„Vladajući režim se najviše boji jedinstva opozicije i upravo na tome ćemo istrajati. Dogovor je blizu, a s njim i kraj višedecenijske vlasti SNSD-a“, naveo je Stanivuković.
Oštre poruke Dodiku
U nastavku objave, Stanivuković je uputio i direktne kritike na račun Milorada Dodika, osvrćući se na njegov dugogodišnji politički mandat.
„Gospodine Dodik, u istoriji Republike Srpske ostaćete upamćeni kao neko za čijeg mandata su prenesene najvažnije nadležnosti na nivo BiH, predata jasenovačka građa, a s njom i dio istorije stradanja srpskog naroda u NDH“, poručio je Stanivuković.
Dodao je i da će aktuelna vlast ostati zapamćena po demografskom padu u Republici Srpskoj.
„Ali i kao neko za vrijeme čije vlasti se stanovništvo Republike Srpske gotovo prepolovilo“, naveo je on.
Dodik: Stanivuković bi nam najviše odgovarao
Podsjećamo, Milorad Dodik je prethodno izjavio da opoziciju vidi kao „beznadežan slučaj“ i da bi SNSD-u najviše odgovaralo da upravo Draško Stanivuković bude njihov protivkandidat.
„Mislim da su oni beznadežan slučaj u mnogo čemu. Što se nas tiče, mi nemamo ništa protiv. Nama bi bio najbolji kandidat Draško Stanivuković. Ako ikako mogu da se okupe oko njega“, rekao je Dodik.
Šta je još Dodik izjavio, možete da pročitate u OVOM TEKSTU.