BiH

Tužilaštvo zatražilo izvještaj nakon urušavanja dijela mosta u Gradišci

Tužilaštvo zatražilo izvještaj nakon urušavanja dijela mosta u Gradišci
Foto: Dejan Rakita/PIXSELL | Tužilaštvo zatražilo izvještaj nakon urušavanja dijela mosta u Gradišci

BANJALUKA, GRADIŠKA - Okružno javno tužilaštvo u Banjaluci zatražilo je od policije da dostavi izvještaj o preduzetim mjerama i radnjama nakon urušavanja dijela mosta u Gradišci.

Iz Policijske uprave Gradiška su naveli da su njihovi policajci danas, u utorak, 19. maja 2026. godine, uz prisustvo republičkog inspektora za saobraćaj i vještaka građevinske struke, izvršili uviđaj na mjestu urušavanja pješačke staze na mostu u Gradišci.

Šta kažu iz policije

"Naime, Policijskoj upravi Gradiška 19. maja oko jedan čas prijavljeno je da je došlo do urušavanja dijela mosta u Ulici obala vojvode Stepe, grad Gradiška", rečeno je iz Policijske uprave Gradiška.

O događaju je, kako dodaju, obaviješten je dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka koji se izjasnio da se po kompletiranju predmeta dostavi izvještaj o preduzetim mjerama i radnjama.

Saobraćaj u prekidu

"Saobraćaj na mostu je u potpunosti obustavljen za sve učesnike kao i u Ulici obala Vojvode Stepe kod mosta i u Ulici Vidovdanska, ispod mosta.

U cilju bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju Policijska uprava Gradiška apeluje na sve vozače i pješake da koriste alternativne pravce za vrijeme trajanja obustave", rekli su iz policije.

Najčitanije