Društvo

Isplaćeno 3,17 miliona KM za ratnu štetu

Isplaćeno 3,17 miliona KM za ratnu štetu
Foto: N.N. | Isplaćeno 3,17 miliona KM za ratnu štetu
N.N.

BANJALUKA - Ministarstvo finansija Republike Srpske isplatilo je danas 3.172.318 KM na ime dospjelog devetog anuiteta pete emisije obveznica za izmirenje obaveza po osnovu materijalne i nematerijalne štete, nastale u periodu ratnih dejstava.

Iz Ministarstva finansija je saopšteno da vlasnici obveznica materijalne i nematerijalne ratne štete, koje još nisu dospjele na isplatu kod ovog ministarstva, imaju mogućnost da te hartije od vrijednosti prodaju i odmah namire potraživanje po tržišnoj vrijednosti.

Prema podacima Banjalučke berze, tržišna vrijednost iznosi više od 98 odsto vrijednosti obveznice. 

Najčitanije