TUZLA - Muškarac srednje životne dobi iz Živinica kod kojeg je potvrđena zaraza virusom korona preminuo je u Univerzitetskom kliničkom centru u Tuzli. Uz novi smrtni slučaj u Tuzlanskom kantonu infekcija SARS-CoV-2 virusom potvrđena je kod još 21 osobe.
Iz Kriznog štaba Ministarstva zdravstva Tuzlanskog kantona su potvrdili da je preminuo muškarac srednje životne dobi, inače onkološki pacijenti kojem je pri prijemu u bolnicu urađeno testiranje koje je potvrdilo da je zaražen virusom korona.
Ministarka zdravstva Tuzlanskog kantona Dajana Čolić za Klix.ba je potvrdila da je riječ o muškarcu iz Živinica.
U proteklih osam dana u Tuzlanskom kantonu su preminule tri osobe pozitivne na COVID-19 i sve su s područja Živinica.
Kako dani odmiču epidemiološka situacija se sve više usložnjava, a u posljednjem turnusu testiranja u Zavodu za mikrobiologiju Univerzitetskog kliničkog centra u Tuzli infekcija spomenutim virusom potvrđena je kod 21 osobe. Trenutno su aktivna 144 slučaja.
U izolatoriju Klinike za zarazne bolesti Univerzitetskog kliničkog centra u Tuzli hospitalizovano je 12 osoba, dok se jedan mlađi pacijent i dalje nalazi na respiratoru u specijalnom odjeljenju Klinike za plućne bolesti u Slavinovićima. U kućnoj izolaciji je 131 osoba pozitivna na virus korona.
Od početka epidemije 27. marta do danas u Tuzlanskom kantonu virusom korona zaražene su ukupno 243 osobe, uspješno se oporavilo njih 92, a zabilježeno je šest smrtnih ishoda.