Društvo

Mandić: Proglašenje epidemije znači oštriju borbu protiv virusa

Mandić: Proglašenje epidemije znači oštriju borbu protiv virusa
Foto: Fena | Mandić: Proglašenje epidemije znači oštriju borbu protiv virusa

SARAJEVO - Federalni ministar zdravstva Vjekoslav Mandić rekao je da proglašenje epidemije u Federaciji BiH (FBiH) znači oštriju borbu protiv virusa korona i operativnije djelovanje pojedinaca i institucija zaduženih za borbu protiv kovida-19.

Mandić vjeruje da će zdravstveni sistem u ovim otežanim uslovima izdržati, ali je upozorio da kapaciteti nisu neograničeni.

"Ako se nastavi povećavati broj oboljelih, naravno da ćemo opteretiti zdravstveni sistem. To je oprema koja se troši", rekao je Mandić za N1.

Odluka o proglašenju epidemije u Federaciji objavljena je juče u Službenim novinama FBiH.

Najčitanije