Društvo

Novac planiran za doček Nove godine u Sarajevu biće preusmjeren za vakcine

Novac planiran za doček Nove godine u Sarajevu biće preusmjeren za vakcine
Foto: Image by free stock photos from www.picjumbo.com from Pixabay | Novac planiran za doček Nove godine u Sarajevu biće preusmjeren za nabavku vakcina
N.N.

SARAJEVO - S obzirom na to da je pandemija poremetila planove i da će ove godine Sarajevo biti bez ikakve svečanosti i vatrometa, iz Gradske uprave su kazali da će 30.000 KM predviđenih za ovogodišnji doček Nove godine biti preusmjerena za nabavku vakcina protiv korone.

Naime, bilo je planirano da ove godine osim vatrometa, u Sarajevu bude održan i online koncert, ali su sve te aktivnosti odgođene zbog pandemije.

"Najbitniji su nam naši građani, njihovo zdravlje i sigurnost. Do dolaska vakcine, svi se i dalje moramo ponašati odgovorno i pridržavati epidemioloških mjera", kazao je gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka.

Gradonačelnik je pozvao Sarajke i Saralije na strpljivost, odgovornost prema sebi i drugima.

"Proslavite novogodišnje praznike u najužem krugu porodice, kako bi nam svima sljedeća godina bila bolja, ljepša i zdravija", poručio je Skaka.

Jedina tradicija koja će ostati i ove godine je ta da će gradonačelnik Abdulah Skaka tokom novogodišnje noći posjetiti sve službe koje rade (vatrogasci, policija, Hitna pomoć) uz poštivanje epidemioloških mjera.

Darivanje prve bebe rođene iz ponoći neće biti tu noć zbog policijskog sata, već narednog dana.

(Klix.ba/Fena)

Najčitanije