Pet zaposlenika Doma zdravlja Olovo pozitivno je na virus korona
Potvrdio je ovo Izudin Kućanović, direktor pomenute zdravstvene ustanove, za portal "Radiosarajevo.ba".
"Ljudi su bili bez simptoma. Na rutinskom testiranju je to otkriveno i odmah su poslani u izolaciju. Izvršene su sve propisane mjere. Nema razloga za strah i paniku. Čak su i njihovi bliski kontakti bili negativni na testu", dodao je Kućanović.
Istakao je da su, i pored svih preduzetih zaštitnih mjera, zaposlenici zaraženi, odnosno došli su u kontakt s virusom tretirajući pacijente i pružajući pomoć kome je bila potrebna.
Prvi pozitivan nalaz stigao im je zvanično u nedjelju ujutro, a preostala četiri danas, mada su sinoć dobili informaciju.
Kućanović je napomenuo da Dom zdravlja Olovo funkcioniše i da pacijenti nemaju nikakvog razloga za brigu.
Kazao je i da nastavljaju pratiti situaciju.