BANJALUKA - Od iduće sedmice šalter-sale nastavljaju rad kako bi se prema građanima bilo fleksibilnije, navela je Lejla Rešić, ministar uprave i lokalne samouprave.
Ona je rekla da sve mora da se odvija uz preduzimanje propisanih mjera u vezi s virusom korona, odnosno zaštitnu pregradu, distancu, određen broja ljudi koji mogu da se nalaze u prostoriji.
"I dalje preporučujemo da se radi elektronskim putem, i da se smanje socijalni kontakti. Kada su u pitanju prvačići i upis u škole takođe se treba nastojati da se rodni listovi izdaju elektronski", navela je Rešićeva.
Od 16. marta do danas u matične knjige je upisano 674 novorođenčeta i 85 vjenčanja.