BRČKO - Štab za zaštitu i spašavanje Brčko distrikta BiH na telefonskoj sjednici u srijedu donio je naredbu kojom se sve osobe koje ulaze na teritoriju Brčko distrikta BiH iz inostranstva na temelju rješenja sanitarnog inspektora upućuju u kućnu samoizolaciju u trajanju od 14 dana, saopšteno je iz Vlade Brčkog.
Ovom naredbom ukinuta je naredba o karantini koja je ranije bila na snazi, a osobe koje se trenutno nalaze u karantinu biće upućene takođe u kućnu samoizolaciju.
Takođe, Štab je donio i naredbu o besplatnom testiranju na virus korona studenata i školraca koji studiraju u inostranstvu.
Formiranje popisa, a nakon toga i uzimanje uzoraka vršiće Pododjel za javno zdravstvo te je neophodno da se studenti jave na telefonski broj 0800 50 606, navodi se u saopštenju.