KISELJAK - Muškarac iz Kiseljaka kod kojeg je prije desetak dana potvrđena infekcija virusom korona umro je danas u bolnici u Travniku, potvrdio je direktor Doma zdravlja Kiseljak Nino Baban.
“Preminuli je hospitalizovan 4.juna. Urađen mu je test na virus korona, koji je bio pozitivan. Nažalost, danas je preminuo”, rekao je Baban.
Dvije osobe koje su bile u kontaktu s preminulim hospitalizovane su i stabilnog su zdravstvenog stanja.
“Danas su još dvije osobe poslate u bolnicu u Travnik. Testirane su na virus korona i čekaju se rezultati. Nadam se će biti negativni. Apelujem na građane i molim ih da poštuju propisane mjere. Da se drža socijalne distance, nose maske i rukavice te da redovno peru ruke”, kazao je Baban, piše Avaz.