SARAJEVO - Iz Sarajeva danas kreće deseti Marš mira "Sarajevo - Nezuk – Potočari" u spomen na Srebreničane koji su ubijeni 1995. godine.
Put je dug više od 280 kilometara, a trajaće osam dana.
Zbog epidemioloških mjera je ove godine broj učesnika ograničen.
Jedan od organizatora, Muhamed Papić kazao je da iz Sarajeva kreće 18 učesnika.
"Idemo od Sarajeva do Nezuka i onda se priključujemo tradicionalnom Maršu mira. U Nezuku će nam se pridružiti još pet kolega. Učestvuju ljudi iz Bihaća, Travnika, iz Turske i Sarajeva", rekao je Papić.
Selvedin Kisin iz Sarajeva kaže da od 2015. godine redovno učestvuje u Maršu.
"Želja mi je da i ove godine, iako imam 72 godine, dođem i da se poklonim žrtvama. Trebalo bi da se i mimo ovih dana malo više o tome vodi računa, znamo svi šta se desilo i mora se to nazvati pravim imenom", rekao je Kisin, prenio je Avaz.