BEOGRAD - Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić, juče je tokom susreta s visokom predstavnicom EU za spoljnu politiku i bezbjednost Ketrin Ešton, izrazio spremnost zvaničnog Beograda za nastavak intenzivnog zajedničkog angažovanja sa Briselom u cilju približavanja zapadnog Balkana EU.
Kako se navodi u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova Srbije, tokom susreta Jeremić-Ešton razgovarano je i o procesu evropskih integracija Srbije, kao i o aktuelnoj situaciji na Kosovu i Metohiji.
Na sastanku je iskazano obostrano zadovoljstvo dosadašnjim napretkom koji je Srbija postigla na polju evropskih integracija i puna spremnost za intenziviranje saradnje. Susretom sa srbijanskim šefom diplomatije, Eštonova je okončala prvu posjetu Beogradu, tokom koje se sastala s predsjednikom i premijerom, Borisom Tadićem i Mirkom Cvetkovićem, i obratila predstavnicima civilnog sektora u Srbiji.
Ona je potom otputovala u Prištinu.