Ex -Yu

Beograd svojom voljom gradi prijateljske odnose sa Moskvom

Beograd svojom voljom gradi prijateljske odnose sa Moskvom
Beograd svojom voljom gradi prijateljske odnose sa Moskvom
Srna

BEOGRAD - Srbija je nezavisna i suverena zemlja koja se odlučila za evropski put, ali i izgradnju najbližih i prijateljskh odnosa sa Rusijom, rekao je premijer Srbije Aleksandar Vučić na sastanku sa ambasadorom Rusije u Beogradu Aleksandrom Čepurinom.

Dvojica zvaničnika konstatovala su da su odnosi Srbije i Rusije prijateljski i odnosi međusobnog poštovanja i uvažavanja, saopšteno je iz Vlade Srbije.

Vučić i Čepurin na današnjem sastanku razmatrali su sva važna pitanja u srpsko-ruskim odnosima.

Čepurin je zahvalio Vučiću na naporima Vlade Srbije na unapređenju srpsko-ruskih veza i mirnom regulisanju ukrajinske krize bez korištenja sankcionih mjera.

"Potrebno je da se naša saradnja gradi na temelju realnih vitalnih interesa Srbije i Rusije", rekao je Čepurin.

Sagovornici su se saglasili da Srbija i Rusija imaju izuzetnu priliku da unaprijede, ne samo političke, već i ukupne ekonomske odnose, te da je posebno moguće jačanje saradnje u oblasti poljoprivede, energetike i građevinske industrije.

Najčitanije