Ex -Yu

Mediji objavili identitet uhapšenih na Zakintosu

Mediji objavili identitet uhapšenih na Zakintosu
Foto: Ilustracija | Beogradski mediji o identitetima uhapšenih na Zakintosu
Tanjug

BEOGRAD - Beogradski mediji objavili su lične podatke šest srpskih državljana uhapšenih zbog sumnje u umješanost u ubistvu Amerikanca na grčkom ostrvu Zakintos, navodeći da im prijeti do 10 godina zatvora.

Kako je objavljeno, uhapšeni su N. P. (18) , S. S. (21), M. S. (25), M. I. (18), S. P. (22) i N. J. (22).

Navedeno je da su rodom iz Novog Sada, Obrenovca, Beograda i Žitorađe i da su na ljetovanje krenuli autobusom iz Novog Sada, preko jedne beogradske turističke agencije.

Ministarstvo spoljnih poslova Srbije je ranije saopštilo da su srpski državljani uhapšeni na Zakintosu preliminarno saslušani u policiji, a da će ih istražni sudija saslušati u utorak 11. jula.

U saopštenju se navodi da je privedene srpske državljane danas obišao počasni konzul Srbije na Kefaloniji Viktor Ruhas koji je razgovarao sa njima i načelnikom grčke policije na Zakintosu.

Uhapšeni srpski državljani nisu imali primjedbe na tretman u pritvoru, navodi se u saopštenju MSP.

Ambasada je u kontaktu sa nadležnim grčkim organima i pruža našim državljanima svu raspoloživu konzularnu pomoć.

Grčki mediji juče su javili da je osam lica osumnjičeno za ubistvo Amerikanca na Zakintosu, među kojima je šest srpskih državljana, optužena za teško krivično dijelo ubistva sa predumišljajem.

Oni su u petak kasno uveče izvedeni pred sudiju pošto su uhapšeni zbog ubistva Bakarija Hendersona u Laganasu, prenosi Katimerini.

Osumnjičeni su vraćeni u pritvorsku jedinicu policijske uprave na Zakintosu, gdje će ostati do utorka ujutru kada će biti izvedeni pred istražnog sudiju, navodi sajt imerazante.gr.

Stefanović: Uhapšeni Srbi na Zakintosu nisu od ranije poznati policiji

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović izjavio je danas da šestorica srpskih državljana koji su uhapšeni u Grčkoj zbog sumnje da su učestvovali u ubistvu američkog državljanina na Zakintosu, nisu od ranije poznati srpskoj policiji i da se pretpostavlja da nisu iz kriminogene sredine.

"Mi smo u kontaktu sa njihovim porodicama i kao država činimo sve što možemo", kazao je Stefanović novinarima poslije učešća na međunarodnoj konferenciji o bezbjednosti saobraćaja u Beogradu.

On je dodao da se čekaju odluke grčkih organa.

 

Najčitanije