PODGORICA - Premijeri Hrvatske i Crne Gore Jadranka Kosor i Milo Đukanović nisu, ni poslije jučerašnjeg razgovora u Podgorici, dali odgovor na pitanje da li će hrvatski "Konstruktor" ostati graditelj započetih radova na autoputu Bar - Boljare, na granici sa Srbijom.
Konačni odgovor o tome biće poznat krajem ovog mjeseca, najavili su Đukanović i Kosorova. Oni su objasnili da u ovom trenutku nije moguće dati konačan odgovor da li će "Konstruktor", kao prvoplasirani ponuđač ostati izvođač, jer još nije "zatvorena finansijska konstrukcija".
Đukanović je poslije razgovora s Kosorovom rekao da je Crna Gora veoma zainteresovana da nastavi radove na gradnji autoputa kroz Crnu Goru s hrvatskim "Konstruktorom" kao i da rokovi za odlučivanje još teku.
Potvrdio je da Crna Gora u međuvremenu vodi razgovore i sa drugoplasiranim ponuđačem da se ne bi izgubilo vrijeme imajući u vidu prije svega očekivanja domaće javnosti da radovi na autoputu ne budu u zastoju.